Namibia, Botswana, Zimbabwe – idealne miejsce na safari

Bardzo atrakcyjne rejony południowej Afryki, gwarantujące kontakt z dziką naturą to gwarancja niezapomnianych wrażeń.

zimbabweNa terenie Namibii, Botswany i Zimbabwe znajdują się bogate w różnorodną florę i faunę parki narodowe oraz rezerwaty przyrody. Przykładem może być „park słoni „- Chobe, na którego obszarze żyje liczna populacja tych dzikich i niezwykłych zwierząt. Pustynia Namibi to kolejny znany na całym świecie punkt, którego nie może zabraknąć podczas wycieczki do Namibii. To właśnie na jej bezkresie znajdują się najwyższe na całym świecie wydmy.

Korzystając z oferty turystycznej biura Logostour, który zajmuje się organizacją wycieczek od wielu lat, oczekiwać należy wielu innych atrakcji. Dzięki doświadczeniu organizatorów i przewodników odwiedzą państwo najciekawsze i najbardziej bogate w dziką przyrodę miejsca.

Opis Miejsc

Przygoda z Afryką zacznie się już na lotnisku, a jej prawdziwe oblicze będzie można poczuć już w mieście Windhoek w Namibii, gdzie będzie pierwszy punkt wycieczki. Zaplanowane jest zwiedzanie miasta, bogatego w kolonialne pozostałości, między innymi w Kościół Luterański, a także pałac Atramentowy, oraz fontannę meteorytu Gibeon. W kolejnych dniach wspólnie odwiedzimy Park Narodowy Namibii, znajdujący się w Sossusvlei, na terytorium, którego znajduję się Pustynia Namibii z najwyższymi na świecie wydmami, a także dolina Dead Vlei, pozostała po wyschniętym przed kilkoma wiekami jeziorze. Zaplanowano także, krótki pobyt w Walvis Bay, mieście portowym znanym przede wszystkim z produkcji soli, powstającej w procesie odsalania wody morskie. Podczas przemieszczania się niekiedy wzdłuż wybrzeży Oceanu Atlantyckiego zaobserwować będzie można stada żyjących tam flamingów i kormoranów.

Na piąty dzień podroży zaplanowany został pobyt w mieście Swakopmund, które zachowało wiele pozostałości po Niemieckiej kolonizacji. Co ciekawe nadal funkcjonują tam niemieckojęzyczne szkoły i niektóre organizacje. Bardzo dobrze zachowane są dawne niemieckie urzędy między innymi Pałac Gubernatora, Koszary, czy więzienie- które funkcjonuje przez cały czas. Przejedziemy także, Park Narodowy Etosha, gdzie żyje wiele gatunków ptaków, oraz setki gatunków dzikich zwierząt. Na terytorium Botswany dostaniemy się 8 dnia wycieczki, do głównego miasta Maun, prowadzi droga pośród buszu wzdłuż jednej z najdłuższych rzek w Afryce- Okavango. Nie zabraknie także samochodowego Safari przez rezerwat Moremi, a następnie safari drewnianymi łodziami wśród licznych rozlewisk rzeki Okawango.

Trzecim Państwem na trasie podróży jest Zimbabwe, na którego terytorium znajdziemy się podczas 12 dnia wycieczki. Zaplanowano tam zwiedzanie parku Narodowego Chobe, na obszarze, którego żyje olbrzymia populacja słoni, a także odwiedzenie Wodospadu Wiktorii i eksploracja. Rejs po rzecze Zembezi to, kolejny atrakcyjny punkt podróży. Okolica jest bogata w egzotyczną bujną roślinność oraz liczne gatunki zwierząt.

Ponadto podczas wycieczki do Zimbabwe istnieje wiele okazji do fakultatywnego skorzystania z atrakcji i udogodnień. Oferujemy możliwość przeloty awionetką śmigłowcem, skoki z mostów, przejażdżkę na grzebiecie słoni, podróże łodzią motorową czy przejazdy czterokołowcami.