Trzy oblicza Meksyku

Ten kraj zachwyca zabytkami, przyrodą oraz silnymi kontrastami. Przedstawiamy wam trzy oblicza Meksyku, które warto odkryć w trakcie podróży po tym kraju.

Zaginione miasta i zagadki starożytnego świata

trzy oblicza meksykuZaginione miasta oraz związane z nimi tajemnice – to najsłynniejsze oblicze Meksyku, które od dawna przyciąga turystów z całego świata. Przykładowo Rainbow to biuro podróży, które od lat ma w swej ofercie wycieczki śladami dawnych cywilizacji. W ich trakcie obowiązkowo odwiedza się dwa najważniejsze miasta dawnego Meksyku. Chichen Itza, jako jedno z najważniejszych miast zakładanych przez Majów, cieszy się ogromnym powodzeniem. Turyści chętnie zaglądają też na teren prekolumbijskiego miasta Uxmal, którego ruiny są kolejną pamiątką po Majach. Otoczone zielenią ruiny dawnych miast do dziś zachwycają, a tajemnicza atmosfera sprawia, że pobyt na terenie zaginionych miast staje się dla każdego wyjątkową przygodą.

Modne kurorty

Luksusowe hotele, piękne plaże oraz idealne warunki do uprawiania sportów wodnych – oto oblicze Meksyku, które doceniono w ostatnich latach. Jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych jest tu Cancún – miasto mogące się pochwalić pięknym wybrzeżem Morza Karaibskiego oraz rewelacyjnym zagospodarowaniem. Nic w tym dziwnego, skoro to popularne dziś miasto budować zaczęto w latach 60-tych XX wieku jako kurort, mający stać się najważniejszym ośrodkiem turystycznym w Meksyku. Ważnym kurortem jest też Acapulco de Juárez – wielkie miasto oraz jeden z najważniejszych ośrodków portowych w tej części świata. Można się tu nacieszyć wypoczynkiem na pięknych plażach Oceanu Spokojnego, można też wybrać się na spacer śladami historii. W tym wielkim mieście nie brak ciekawych pamiątek z dawnych czasów, a jedną z tych najważniejszych jest hiszpański fort San Diego.

Nowoczesne metropolie

Meksyk to również nowoczesne, tętniące życiem miasta. Oprócz wspomnianego już Acapulco na wyróżnienie zasługuje miasto Meksyk. To stolica kraju, a jednocześnie tętniący życiem ośrodek gospodarczy, na terenie którego mieszka ponad 20 milionów ludzi. Można tu zobaczyć m.in. największy plac w całym kraju oraz jedną z najsłynniejszych katedr w tej części świata. Zachwyca tu również Pałac Narodowy i Wielka Świątynia Azteków. Kolonialna architektura, ciekawe muzea oraz nowoczesne budowle – wszystkie te czynniki sprawiają, że miasto Meksyk może oczarować każdego.
Drugim miastem, w którym warto się zatrzymać podczas zwiedzania państwa Azteków i Majów, jest Monterrey. To jedno z największych i najbogatszych miast współczesnego Meksyku, jednak i tu ujrzeć można sporo ciekawych zabytków. Ciekawe kościoły i budynki mieszkalne sprawiają, że pobyt w Mieście Gór staje się kolejnym przyjemnym doświadczeniem dla każdego podróżnika.

Meksyk jest krajem wyjątkowym, a dzięki niezwykłej różnorodności każdy z nas znajdzie tu dla siebie coś ciekawego. Tu historia przeplata się z nowoczesnością, a wielkomiejski gwar kontrastuje z kameralną atmosferą meksykańskich wiosek. Dzięki temu Meksyk zachwyca, a jego popularność w branży turystycznej konsekwentnie się zwiększa.