Sydney – najpiękniejsze miasto Australii

sydneyDla wielu, Australia jest spełnieniem marzeń o podróżach. Jest to kontynent tak bardzo różnorodny w wielu miejscach, że każdy podróżnik znajdzie tu wszystko, czego szuka.

Jednym z takich wyjątkowych miejsc Australii jest Sydney, które swoją urodą przyciąga turystów z całego świata. Jest to miasto bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym, ale także bardzo przyjazne swoim mieszkańcom. Wielu turystów z różnych zakątków świata decyduje się pozostać tu na dłużej lub na zawsze, zauroczonych tym, co oferuje miasto swoim mieszkańcom.

Landmrks

Każdy turysta zaczyna smakowanie Sydney od rozkoszowania się pięknymi widokami – budynek opery w Sydney, starówka miasta, Błękitne Góry położone 50 km od Sydney, ale widoczne z miasta, wieża widokowa z dwiema restauracjami obrotowymi, wizyta w Taronga Zoo i Oceanarium – jednymi z najpiękniejszych miejsc tego typu w świecie, spacery nad zatoką… Każdy jest w stanie zakochać się w tym mieście. Rozmach, nowoczesność, tradycja, zabytki, bliskość natury i wiele innych atrakcji.

Australia słynie z fantastycznych raf koralowych, egzotycznych stworzeń morskich – nie każdy jednak ma możliwość zobaczenia podwodnego świata na żywo. Poza tym, wielu turystów jest mocno wystraszonych doniesieniami o atakujących plażowiczów rekinach. Każdy, kto wybierze w swoim programie turystycznym wizytę w Taronga Zoo, z największą przyjemnością uda się także do Akwarium w Sydney, gdzie będzie miał podwodny świat w zasięgu ręki.

Oceanarium jest jednym z najlepiej działających na świecie, a jednocześnie prowadzących wiele prac naukowych i badawczych. Można tu zobaczyć ponad 6000 zwierząt morskich, przedstawicieli aż 600 gatunków. Oprócz pawilonów naziemnych, turyści mogą zanurzyć się w głąb oceanu, spacerując podwodnymi tunelami wykonanymi z akrylowego, grubego szkła, podziwiać pływające naokoło nich rekiny, płaszczki, morskie lwy, foki. Słowem, obcowanie z naturą na żywo. Wielką atrakcją oceanarium jest jego część zwana teatrem rafy koralowej. Przez ogromne szyby, goście mogą tam poznać gospodarzy rafy koralowej – rośliny i stworzenia morskie, którym rafa służy za mieszkanie i schronienie.

Życie w Australii

Australia od zawsze stanowiła w naszym pojęciu wielka egzotyczną przygodę, choć bardzo odległą. Może dlatego, Polacy rzadko odwiedzają ten kontynent w celach wakacyjnych – droga podróż, ale ci, którzy tam zostają na dłużej, w wielu przypadkach zostają już na zawsze. Przeglądając fora internetowe, na których nasi rodacy opowiadają o pobycie w Sydney, widzimy, że jeżeli ktoś tam pracuje, ma szansę na normalne, spokojne życie, rozwijanie swoich pasji, podróżowanie.

W rankingu miast, w których żyje się dobrze i przyjemnie, Sydney jest na jednym z czołowych miejsc światowego rankingu. Może dlatego, ci, którzy myślą poważnie o swoim życiu, nie chcą tego miejsca opuścić. Aby jednak móc rozpocząć pracę w wymarzonym Sydney, trzeba uzyskać wizę, która jest niezbędna do otrzymania posady. Po otrzymaniu wizy – po spełnieniu kilku wymagań, włącznie z badaniami lekarskimi – można pod nią ‘podciągnąć’ swoją rodzinę – żonę, lub partnerkę, dzieci. Australijczycy uznają związki nieformalne, akt ślubu nie jest tu wymagany. Można znaleźć sponsora – firmę, która będzie chciała nas zatrudnić i to ona załatwi wszystkie formalności. Można się także zakochać w osobie, która ma stały pobyt w Australii – po dwóch latach wspólnego pożycia, otrzymuje się wizę.

Naturalna przyroda

Australia jest kontynentem, na którym występuje wiele gatunków zwierząt nie spotykanych nigdzie indziej na świecie. Każdemu od razu kojarzy się z kangurami i misiami koala, które tak naprawdę z niedźwiedziami nie mają nic wspólnego, a należą do gatunku torbaczy. Aby zobaczyć zwierzęta Australii ‘w pigułce’, koniecznie trzeba odwiedzić Taronga Zoo, jeden z najpiękniejszych ogrodów zoologicznych na świecie. Już samo położenie ogrodu sprawia, że wizyta tutaj jest niezapomniana. Zoo usytuowane jest w Sydney Harbour, po przeciwnej stronie Sydney Cove, z widokiem na fantastyczny budynek opery i Harbour Bridge. Spacerując alejkami ogrodu, można zatem podziwiać jednocześnie najpiękniejszą architekturę Sydney. Turyści poznają wszystkich przedstawicieli australijskiej fauny, oraz wiele gatunków zwierząt pochodzących z innych zakątków świata, żyjących na lądzie i w wodzie.

Taronga można także zwiedzać z okien wagoników napowietrznej kolejki. Jedną z większych atrakcji ogrodu jest możliwość wykupienia dodatkowej opcji, czyli zwiedzania z przewodnikiem. Wraz z nim można do woli fotografować zwierzęta, oraz z niektórymi przedstawicielami nawet wejść w bardzo bliski kontakt.