Wycieczki do Nowej Zelandii śladami Hobbita

hobbiton nowa zelandia wycieczkiNowa Zelandia to bezdyskusyjnie fantastyczne miejsce na wycieczki. Na tę niezwykłość składa się przede wszystkim jedyna w swoim rodzaju fauna i flora. Doceniona została nie tylko przez turystów, ale również przez twórców filmu o przygodach Hobbita.

3 lata temu powstała pierwsza część o uwielbianym przez fanów hobbicie Bilbo Baggins, który wraz z pomocnikami wyrusza w podróż pełną przygód mającą zakończyć się pokonaniem smoka Smauga (Hobbit: Niezwykła podróż). Całość obrazu została zrealizowana w magicznych przestrzeniach Nowej Zelandii. Gdzie konkretnie?

Akcja filmu rozgrywa się przede wszystkim w małej wiosce zwanej Hobbiton. Znajduje się blisko Auckland, największego miasta Nowej Zelandii. Z Auckland do Hobbiton kursują specjalne busy zrzeszające fanów filmu, a informacje o wiosce bezproblemowo dostępne są w każdym punkcie usługowym. Powstało nawet parę firm organizujących wycieczki do miejsc, w których rozgrywała się akcja popularnej trylogii oraz Władcy Pierścieni. Najsłynniejszą z nich jest Hobbiton Tours.

Park Narodowy Tongario

W kolejnym miejscem jest Park Narodowy Tongario, w którym znajduje się góra Ngauruhoe. Miłośnikom Hobbita pewnie nic to nie mówi, ale gdy nadmieni się, że góra ta „grała” w filmie słynne wzniesienie Doom, na którym Frodo zniszczył pierścień, sprawa staje się już klarowna. Warto również wybrać się do miejscowości Nelson, a konkretniej do zakładu jubilerskiego, który wykonał ten pierścień. Jak można się domyślić, zakład oferuje zakup jego przeróżnych kopii. Co lepsze, można potem wynająć specjalny helikopter, który zabierze ochotnika na filmową górę i sam może on wyrzucić zakupiony pierścień w przestrzeń wulkanu.

Sympatycy Niezwykłej podróży z pewnością będą chcieli odwiedzić jaskinie Waitomo w północnej części Nowej Zelandii. To właśnie tam Bilbo i jego towarzysze odnaleźli tymczasowy azyl, który przecież finalnie okazał się niczym innym jak zasadzką zastawioną przez goblinów. Zdecydowanie jednak nie poleca się tej opcji osobom z klaustrofobią.

To tylko jedne z licznych miejsc, które muszą znaleźć się obowiązkowo na liście do zobaczenia przez każdego prawdziwego fana Hobbita. Taka wycieczka do Nowej Zelandii na pewno będzie przygodą życia!

Artykuł opracowano we współpracy z biurem podróży Unique Moments specjalizującym się w organizowaniu wycieczek do Nowej Zelandii i Australii.