Bangkok – miasto wielu kultur

BangkokBangkok to stolica Tajlandii, miasto wielu kultur i stu twarzy. Nowoczesne budynki, świątynie, wspaniałe pałace i muzea tworzą niepowtarzalny charakter tego miasta. Większości turystom wystarczą zaledwie 2 dni na poznanie miasta po czym uciekają od zgiełku towarzyszącego oczywiście temu miastu i smogu na południu kraju. Jakkolwiek Bangkok ma do zaoferowania dużo i trudno się z tym nie zgodzić. Mając przy sobie kilka dolarów, z pewnością nie sposób nudzić się w tym mieście.

Atrakcje turystyczne

Główną atrakcję turystyczną stanowi kompleks pałacowy wraz ze słynną świątynią Wat Phra Kaew, w której mieści się posąg Szmaragdowego Buddy. Najlepiej jest go zwiedzać jednak rano, gdy nie ma jeszcze tłumów turystów i nie doskwiera solidny upał. Bilet na teren kompleksu pałacowego kosztuje 350 THB. Tuż obok tych terenów i całego pałacu znajduje się świątynia Wat Pho, Tutaj właśnie zobaczymy ogromny posąg leżącego Buddy. Ma on około 46 metrów długości i 15 metrów wysokości. Jego palce u stóp są wielkości ludzkiej głowy.

Ciekawym bardzo sposobem na zobaczenie tego miasta jest rejs statkiem po rzece Mae Nam Chao Phraya i kanałach, których w tym miejscu znajduje się mnóstwo. Bangkok to również raj dla zakupoholików. Wspaniałe i nowoczesne centra handlowe, stragany na ulicach lub też ogromne place targowe na każdym kroku zachęcają i to bardzo do wydania co najmniej kilku bhatów. Najpiękniejsze galerie handlowe znajdują się w okolicach Placu Siam. Wszyscy ci, którzy szukają oryginalnych wzorów, ale niekoniecznie znanych marek powinni wybrać się na Chatuchak Weekend Market, największy plac targowy w całej Tajlandii. Będąc w Tajlandii koniecznie trzeba odwiedzić salon masażu. Już za 150 THB możemy zafundować sobie półgodzinny masaż tajski w jednym z ulicznych salonów piękności. Ceny masażu są dużo wyższe w hotelach czy ekskluzywnych salonach SPA.