Istambuł – miejsce magicznych zabytków

Wolny czas w Istambule warto przeznaczyć na zwiedzenie wyjątkowych miejsc. Szczególnie niezwykłym i jednocześnie czarującym miastem jest Istambuł, który przyciąga turystów z całego świata i przez cały rok. Oglądając fotografie z Istambułu – można w bardzo szybkim czasie zadecydować, że koniecznie musimy zwiedzić to miasto

Najbardziej znane

topkapiTe największe oraz najliczniejsze miasto jest rozlegle położone na dwóch kontynentach, co znacznie zwiększa jego uroki. Dodatkowo czynnikiem zachęcającym są niepowtarzalne zabytkowe budowle, które w większości nie zostały zniszczone podczas okresów wojny. Szczególnie naszą uwagę powinien zwrócić Pałac Topkapi i Pałac Dolmbahace. Są to budynki, które dzięki swojej unikalnej historii i budowli, są elementami nieodłącznymi każdej podróży do Istambułu.
Ten pierwszy to zdobione błękitnymi płytkami z İzniku przestrzenie haremu, marmurowe korytarze gdzie przechadzał się sułtan Sulejman. Jego najbardziej barwną i wzbudzającą najwięcej kontrowersji częścią jest harem, zorganizowany wokół trzech dziedzińców.

W samym mieście, możemy podziwiać stare budowle, które nadają temu miastu odpowiedniego charakteru przede wszystkim warto wspomnieć o Cysternie Balizykowej, Wieży Galata z XIV wieku oraz Kościele Chora.

imagesGdy planujemy tam urlop, konieczne jest znalezienie czasu na Rejs po Bosforze. To właśnie podczas niego, możemy doskonale zapoznać się z piękną panoramą Istambułu.

W czasie przerwy, warto odwiedzić okoliczne bazary. Jednak nie można zapomnieć, iż Turcy czują się obrażeni jeżeli się z nimi nie targujemy. Warto również dodać, że to właśnie w Turcji jest największa ilość podróbek firmowych rzeczy, które możemy tam zakupić po niezwykle atrakcyjnych cenach.

Odwiedzając Turcję – warto spróbować również tamtejszej kuchni, która jest bogata w orientalne smaki, których nie znajdziemy w innych miejscach Europy.

Fotografie produktowe - SaraStudio Poznań