Koh Samui

wioska na koh samuiKoh Samui lub Ko Samui to jest miejsce zwane wyspą kokosowych drzew. Jest sercem południowej części Zatoki Tajlandzkiej i trzecią co do wielkości wyspą Tajlandii. Idylliczny krajobraz Koh Samui tworzy aż 26 kilometrów piaszczystych plaż, do tego wspaniałe klify i małe, wyjątkowo klimatyczne wioski. Wyspa ta należy do prowincji Surat Thani i położona jest w odległości około 35 km na północny wschód od miasta Surat Thani.

Dojazd

Ko Samui otoczone jest obwodnicą, a wyspa liczy zaledwie 21 km długości i 25 km szerokości , dlatego bez problemu w 1-2 dni zwiedzimy ją taksówką albo wynajętym motocyklem. Po tutejszych ulicach również bez przerwy kursują niedrogie songthaewy. Głównym ośrodkiem miejskiej wyspy jest Nathon, posiadający liczne sklepiki i kameralne restauracje. Koh Samui przyciąga turystów o każdej porze roku, ale szczyt sezonu przypada tutaj mniej więcej od października do połowy kwietnia. Pora deszczowa w miesiącach maj-wrzesień przebiega wyjątkowo spokojnie. Do najbardziej znanych plaż należą Chaweng I Lamai. Czyli miast leżących na wschodnim wybrzeżu wyspy i zachęcających turystów do wypoczynku nad czystą wodą z palmami w tle. Są także bardziej rozrywkowe centra wyspy.

Lamai słynie również z zachwycającego widoku łodzi rybackich o zachodzie słońca. Sąsiadująca z Chaweng plaża Na Choeng Mon to są miejsca spokojne, a jednocześnie niepozbawione rozrywek. Spokojniejsze i o wiele mniej zatłoczone plaże, a nawet puste zatoki, znaleźć można na południu i zachodzie wyspy. Przy głównych plażach turystyka odnajduje się bardzo dobrze, znajdziemy tutaj liczne i nowoczesne zespoły hotelowe z małymi barami, klimatycznymi restauracjami i sklepami z pamiątkami. Obcokrajowcy znajdują na Koh Samui wszystkie uroki wypoczynku w tropikach, noclegi w bungalowie, plaże z białym piaskiem i palmami.