Pattaya – Phuket – Tajlandia

PattayaPattaya to znany na całym świecie kurort wypoczynkowy położony na wschodnim wybrzeżu Zatoki Syjamskiej. Znajduje się tutaj ogromna ilość hoteli, restauracji, barów i wszelkiego rodzaju atrakcji dla turystów. Pattaya jest przede wszystkim miastem tętniącym życiem przez całą dobę. W dzień stanowi raj dla miłośników plaż i sportów wodnych, między innymi windsurfingu i parasaliingu czy nart wodnych. Szczególnie jednak sprzyja nurkowaniu co jest warte podkreślenia.

Jeśli nie wiedzieliście gdzie do Tajlandii

Okoliczne wody sprzyjają zarówno nauce jak i pogłębianiu doświadczenia. Chętni mogą wybrać się na okolice wysepki Samaesan i zanurkować nawet na głębokość 80 m. Możliwe jest także zrobienie kilkudniowego kursu dla nurków i uzyskanie certyfikatu PADI. Zaś nocą Pattaya zmienia się w miasto seksu. Pełna jest bowiem klubów nocnych i dyskotek różnego rodzaju, barów go-go i ze striptizem. Najsłynniejszą ulicą w tej kategorii jest Walking Street. Z Bangkoku można dostać się do Pattayi autobusem, cała podróż trwa około 2 godziny a pociągiem już prawie 4 godziny albo samolotem również. Phuket to jest duża wyspa leżąca u wybrzeży Tajlandii. Piękna i tropikalna roślinność, piaszczyste plaże, przezroczyste może i interesujące życie nocne. Najlepszą plażą nie tylko na wyspie, ale też według turystów w całej Tajlandii jest Patong Beach. Kluby, bary, dyskoteki, jedna wielka nieustanna impreza. Ulica jednak rzadko zamiera o północy.

Morze jest tutaj spokojne przez połowę roku, od listopada do kwietnia, woda jest wtedy płaska jak stół i do tego bardzo płytka. Wysepka Phi Phi również zasługuje na uwagę. W przeciwieństwo do Phuket króluje tutaj cisza i spokój. To na tej wysepce właśnie powstał słynny film ‘Niebiańska plaża’ z Leonardo di Caprio w roli głównej. Ceny w Tajlandii są znacznie niższe niż w Polsce.