Wietnam

wietnamKrajobraz Wietnamu tworzą przede wszystkim urodzajne delty rzek, Czerwonej na północy kraju i Mekong na południu, do tego połączone wąskim pasmem Gór Annamskich. Znaczne rozciągnięcie kraju wzdłuż południka decyduje o zróżnicowaniu klimatycznym, przyrodniczym i gospodarczym poszczególnych terenów Wietnamu oraz jego regionów. Nic dziwnego, że coraz więcej naszych rodaków jest chętnych odwiedzić ten kraj  i zasmakować egzotycznych atrakcji. Co podziwiać ? Gdzie i kiedy kupić bilety lotnicze do Wietnamu ?

Przyroda

Wśród cudów tutejszej przyrody z pewnością zachwyca baśniowy krajobraz delty Mekongu, malownicze wyspy i plaże, rozległe tereny parków narodowych i górskie krajobrazy północy, gdzie znajduje się też najwyższy szczyt kraju Fan Si Pan. Mocno wydłużony kształt Wietnamu sprawia, że linia brzegowa kraju wynosi ponad 3440 km. Wybrzeże Wietnamu należy do najpiękniejszych w całej południowo-wschodniej Azji. Znajduje się tutaj mnóstwo piaszczystych plaż, z których tylko część została dotąd zagospodarowana turystycznie. Ciepłe Morze Południowochińskie, błękitna woda i tropikalna roślinność, to jest idealne miejsce do wypoczynku. Na ogromnej przestrzeni wietnamskiego wybrzeża każdy turysta bez trudu znajdzie coś dla siebie, są tutaj sporty wodne, nurkowanie, przepiękne krajobrazy malowniczych wyjątkowo zatok oraz lagun czy zabytkowe miejsca. Kultura Wietnamu jest niezwykle egzotyczna dla wszystkich przybyszów z Europy.

Kultura

Barwne przedstawienia teatralne, urzekająca tradycyjna muzyka, gwarne targi, wspaniałe rękodzieła i specjały lokalnej kuchni z pewnością zachwycą nasze zmysły. Chociaż jest to kraj coraz bardziej popularny turystycznie, wiele jego zakątków nie zostało jeszcze skażonych cywilizacją. Infrastruktura turystyczna w bardzo dużym stopniu rozwinęła się praktycznie tylko wokół największych i najbardziej obleganych miejscowości. Wyprawa do Wietnamu, będzie więc niezwykłą przygodą, połączoną z odkrywaniem coraz to nowych zakątków i oblicz naszej Ziemi.

Wietnam – bilety lotnicze

Do niedawna do Wietnamu musieliśmy latać z przesiadką. Bezpośrednie loty do Wietnamu z Europy obsługują linie: Air France, Emirates, Turkish Airlines, Aeroflot, Qatar Airways, Air China.
Jedno z najtańszych połączeń to Warszawa – Moskwa – Hanoi. Bilety lotnicze z opłatami można dostać w promocji od 2900 zł. Decydując się na lot z przesiadką trzeba być przygotowanym na spędzenie 15-20 godzin w podróży.

W 2016 roku z Polski także można trafić na perełki – przeloty do  Wietnamu lub Tajlandii nawet za 1500 zł. I to z Warszawy! Ale decyzję należy podejmować często na 48-72 godzin przed wylotem. Tak więc im większa nasza elastyczność, tym i większa szansa na niższe ceny biletów.