Atrakcje Essen

essenEssen to piękne miasto w Niemczech, położone w malowniczych okolicach. Miasto to słynie głównie z tego , że znajduje się tam jedne z najlepszych torów formuły 1 na świecie, zawody tam odbywają się co roku aż do dziś i to nie tylko w formule 1 , ale i w innych sportach samochodowych. oraz sportach motocyklowych.

Essen to piąte co do wielkości miasto w Niemczech. Liczba ludności wynosi tu 616 tysięcy mieszkańców, są to dane z roku 1995. Miasto to w przeszłości rozwijało się dzięki wydobyciu węgla i rud żelaza. Dzisiaj Essen jest znaczącym ośrodkiem nauki, kultury i nowoczesnych usług. Essen jest także największym miastem Zagłębia Ruhry. Znajdują się tu pokłady węgla kamiennego, węgla brunatnego, soli kamiennej, rud cynku i ołowiu. Wokół kopalń i hut jakie rozwijały się w Essen powstało Zagłębie Ruhry, które stało się wielką aglomeracją państwa niemieckiego. Podczas drugiej wojny światowej Essen odgrywało znacząca rolę w rozwoju przemysłu hutniczego i stalowego. Po wojnie coraz większa rolę zaczęły odrywać tu ośrodki rozrywkowe i centra handlowe . W dawnej kopalni otwarto centrum wzornictwa, które co rok nagradza najlepsze wzory przemysłowe.

Władze Essen czynią wszystko by miasto było interesujące dla turystów dla Niemiec i całego świata. Najbardziej warte obejrzenia są świątynie z Essen , jednak nie ze względu na walory architektoniczne, a historyczne. W Essen jednak nie wszystko jest doskonałe. Ostatnio w Essen zanotowano najwyższy wskaźnik bezrobocia w porównaniu z innymi miastami niemieckimi. Esseńczycy próbują pokonać ten wskaźnik trudności gospodarczej poprzez restrukturyzację rolnictwa i nadanie znaczenia usługom. Kopalnia w Essen znalazła się na Liście światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO, co czyni z miasta jeszcze bardziej interesujące miejsce . Polecam odwiedzenie tego miasta wszystkim turystom.

grugapark essenW mieście znajduje się też fantastyczny Gruga Park. Mnóstwo różnorodnych roślin, ptaków, zwierzaków i ścieżek rowerowych. Trawniki, które można deptać, tzn np: rozłożyć kocyk i zjeść posiłek. Bardzo przyjemne miejsce do spędzania czasu z dziećmi. Organizowane tu są rożne imprezy, festyny. Takie zielone płuca miasta.

Essen jest miastem nowoczesnym, posiada różnego rodzaju zabytki kulturalne i naukowe, posiada również tor Formuły 1 ,czego chcieć więcej?