Atrakcje turystyczne na Śląsku

Podróże nie tylko kształcą, ale i wzbudzają ogólną ciekawość świata oraz znacznie poszerzają horyzonty myślowe. Polecane są dla wszystkich – niezależnie od płci czy wieku.

guidoA żeby zobaczyć coś ciekawego, wcale nie trzeba wyjeżdżać gdzieś hen daleko, choćby za granicę Polski, bo już w jej granicach znajdziemy miejsca, w których można się rozkochać. Które atrakcyjne turystyczne są naprawdę godne zainteresowania? Zobaczmy jakie atrakcje turystyczne oferuje woj. śląskie:

Kopalnia Guido

Nieczynna już kopalnia węgla kamiennego, zlokalizowana w Zabrzu, to dziś jedno z chętni odwiedzanych miejsc zabytkowych. Udostępnione dla turystów trasy znajdujące się pod ziemią pozwalają przenieść się do zupełnie niepowtarzalnego świata 320 metrów w głąb ziemi. Umożliwiają zobaczenie, poznanie i zrozumienie tego, co dzieje się pod ziemią podczas wydobywania cennego surowca. Szczególnie polecana jest trasa o nazwie „Mroki kopalni”.
Kopalnia Guido została uhonorowana Grand Prix w konkursie na „Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego”.

Zamek Ogrodzieniec

Jeden z zamków znajdujących się na Szlaku Orlich Gniazd, zachwycający wspaniale zachowanymi ruinami oraz niezwykłą klimatycznością typową dla budowli średniowiecznych. Zamek jest budowlą powstała w XIV wieku i na jego terenach kręcono jedne z najbardziej znanych polskich ekranizacji: „Janosika” oraz „Zemstę”.
Na zwiedzanie zamku najlepiej przeznaczyć nawet cały dzień i zabrać wszystkich członków rodziny, gdyż ścieżki turystyczne są świetnie zorganizowane, a na turystów na miejscu czeka mnóstwo atrakcji – od pokazów rycerskich po szerokie (i smaczne!) zaplecze kulinarne i związane z możliwością zakupu niepowtarzalnych pamiątek.

Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej

Jedno z najbardziej znanych miejsc kultu maryjnego w Polsce oraz cel podróży wielu pielgrzymów. To w sanktuarium na Jasnej Górze znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Częstochowskiej.

Zaproszenie na Górny Śląsk związane jest nie tylko z wyżej wymienionymi atrakcjami turystycznymi, które warto poznać, podróżując po Polsce. Poza nimi jest ich jeszcze całe mnóstwo. Warto więc już teraz zaplanować ciekawie spędzony urlop w gronie rodziny czy najbliższych przyjaciół.

Więcej opisów atrakcji turystycznych Górnego Śląska znajdziecie na http://www.atrakcjedzieciece.pl/categories/atrakcje-turystyczne