Co robić w Talinie?

talinTallinn jest niewielkim miastem, które pomimo, iż pełni funkcje stolicy, nie jest specjalnie ludne i z pewnością nie może ubiegać się o miano nowoczesnej i zeuropeizowanej struktury urbanistycznej. Pomimo tego, Tallinn pretenduje do roi europejskiej stolicy kultury. Skutkiem tego, zaplanowano na rok 2017, liczne wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, które mają w jak największym stopniu rozpromować stolicę i sprawić, że stanie się popularniejszym regionem turystycznym. W pierwszym kwartale zaproponowano takie atrakcje turystyczne, jak kiermasz dań, ozdób, staroci i pamiątek chińskich. Oprócz tradycyjnych przedmiotów i pamiątek, które odzwierciedlają dokonania chińskiej kultury, będziemy mogli zasmakować tradycyjnych dań, bądź też obejrzeć na żywo występy połykaczy ognia. Widok niecodzienny, tym bardziej wart zobaczenia.

Wydarzenia

Kilka dni po występach chińskich odbędą się w Tallinnie dni otwarte poświęcone sportom ekstremalnym. Drugi kwartał to przede wszystkim imprezy muzyczne, takie jak festiwale muzyki bałtyckiej, jazzowej. Będziemy mogli obejrzeć zespoły lokalne, które dopiero debiutują na scenie muzycznej. Oprócz tradycyjnego folkloru będziemy mogli również posłuchać muzykę z całego świata.

Na przełomie czerwca i lipca będziemy mogli wziąć udział w dniach Starego Miasta. Na tallińskim, Starym Mieście zobaczymy liczne zespoły muzyczne i artystyczne, obejrzymy również przedstawienia teatralne. Na pewno nie zabraknie atrakcji; Stare Miasto samo w sobie jest interesujące i nawet bez dodatkowej reklamy z pewnością przyciągnie zagranicznych turystów.

Następnie, miasto pragnie zapoznać turystów z kinem rodzimym, festiwalem filmowym, a nawet Morskimi Dniami Tallinna. Miasto przygotowało dla turystów nie lada atrakcje; żeby przybliżyć historię miasta i pokazać czasy jego największej świetności, na jesieni zobaczymy rekonstrukcje średniowieczne oraz przyjrzymy się historii miasta w szczytowym okresie rozwoju, czyli w chwili przystąpienia do związku hanzeatyckiego. Na koniec roku miasto zaplanowało kilka pokazów mody, a także wyścigi patriotyczne.