Dlaczego warto odwiedzić Pobierowo?

Przepiękne wybrzeże Morza Bałtyckiego rokrocznie przyciąga turystów spragnionych kąpieli morskich i plażowania.

Jpobierowoedną z chętniej odwiedzanych malowniczych nadmorskich miejscowości wypoczynkowych jest Pobierowo. Położone jest ono w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim. Szerokie, piaszczyste plaże oraz aromatyczne sosnowe lasy to niewątpliwe walory Pobierowa. Co więcej, znajdujące się tam nadmorskie kąpielisko spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa, jak również ochrony środowiska, co zostało docenione przez Fundację na rzecz Edukacji Ekologicznej, która przyznała mu prestiżowy certyfikat „Błękitna Flaga”.

Atrakcyjna baza noclegowa na każdą kieszeń

Pobierowo od lat cieszy się dobrą sławą i w sezonie wakacyjnym ta niewielka wieś licząca poza sezonem raptem 1100 mieszkańców zaludnia się, a po nadmorskim deptaku przetaczają się tłumy turystów. Na szczęście dobrze rozwinięta baza noclegowa jest na to przygotowana. Na odwiedzających Pobierowo podróżnych czekają doskonale przygotowane ośrodki wczasowe i wypoczynkowe, liczne pensjonaty, prywatne kwatery, jak również domki campingowe. Na turystów czekają także świetnie zagospodarowane pola namiotowe, także jest w czym wybierać. Praktycznie każdy, kto zdecyduje się na wakacje w Pobierowie znajdzie tam odpowiedni dla siebie nocleg, co więcej, dopasowany do indywidualnych możliwości finansowych.

Moc atrakcji czeka na turystów

Pobierowo choć niewielkie ma wiele do zaoferowania turystom. Oczywiście największą atrakcją jest nadmorskie kąpielisko z przepiękną piaszczystą plażą, na której dodatkową atrakcją jest Akademia Słońca, czyli cyklicznie odbywająca się w sezonie letnim impreza propagująca zdrowy styl życia i aktywność fizyczną. Jednak nie tylko to zachęca do odwiedzenia Pobierowa. Miasteczko ma doskonale przygotowaną bazę sportową, dlatego amatorzy aktywnego spędzania czasu na pewno będą usatysfakcjonowani. Na turystów czekają także ciekawe szlaki turystyczne, które prowadzą przez najbardziej znane ulice Pobierowa i można je z powodzeniem pokonać pieszo, jak również rowerem.

Po więcej informacji o Pobierowie i noclegach zapraszam na www.pobierowo.com.pl.