Dojazd i ciekawe miejsca w Grecji

cykladyWraz z początkiem kalendarzowego lata odnotowujemy rozpoczęcie wysokiego sezonu turystycznego, który trwa zwykle do końca września bądź początku października.

Im bliżej wakacji, tym ceny wycieczek organizowanych przez biura podróży wyższe. Jedną z ulubionych destynacji Polaków jest Grecja, ale jak zaplanować urlop w Atenach bez konieczności wydania na niego fortuny?

Loty do Grecji

Samodzielnie zorganizowane wakacje pozwalają na zarezerwowanie hotelu, przelotów i wybór atrakcji dostosowanych do naszych upodobań. Możemy przy tym zaoszczędzić sporo pieniędzy, jeśli odpowiednio wcześnie pomyślimy o biletach samolotowych. Do Aten dostaniemy się bezpośrednio z lotniska Warszawa Modlin, ale bilety nie będą należały do najtańszych. Tanie loty do Aten zabukować możemy z lotniska z Berlinie. W Atenach znajduje się tylko jedno lotnisko – port lotniczy im. Elefteriosa Wenizelosa, które leży ok. 25 km na wschód od centrum.Ciekawym pomysłem na wycieczkę do Grecji może być kupno biletów do Chalkidiki i kontynuowanie wycieczki do Aten w inny sposób. Bilety lotnicze znajdziemy już za 300 – 400 zł z lotniska w Warszawie, Łodzi czy Katowicach, a pomysł czarteru jachtów w Grecji może okazać się sposobem na wakacje Twojego życia.

Cyklady – ciekawe miejsce dla żeglujących

Cyklady to przepiękny archipelag u południowo – wschodnich wybrzeży Grecji pełny wąskich, klimatycznych zaułków. Cyklady zniewalają swoim urokiem, donicami z kolorowymi kwiatami w każdym obejściu, białymi domami z niebieskimi wykończeniami czy majestatycznymi widokami na zatokę morza Egejskiego. Będąc na Cykladach warto odwiedzić główną atrakcję Santorini czyli Santa Irenę. Jest to krawędź zatopionego wulkanu a urwisko utworzone na jego obrzeżach stanowi wspaniałe miejsce widokowe. Wycieczka na Cyklady nie może się również obyć bez zwiedzenia świętej wyspy Tinos, gdyż w starożytności była tu świątynia Posejdona, uznawanego za boga mórz i oceanów. W dzisiejszych czasach jest to miejsce, gdzie wielu turystów przybywa do sanktuarium Pangia Evangelistria, gdzie znajduje się odkopana w tym miejscu stara ikona posiadająca moc uzdrawiania.

Wody wokół Cyklad to najpopularniejszy akwen żeglarski w Grecji. Portem startowym jest zazwyczaj marina Alimos – najłatwiejszy dojazd z ateńskiego lotniska.Nie ma też problemu z wynajęciem jachtu. Można to zrobić jeszcze z Polski, korzystają c z takich serwisów jak www.globesailor.pl.

Artykuł sponsorowany