Jak dotrzeć samodzielnie do Hiszpanii?

samolotemCzasami z oszczędności, czasami choćby z nudów, decydujemy się samodzielnie zaplanować sobie wyjazd lub tez dotrzeć na miejsce na własną rękę. Niektórzy po prostu lubią być zaskakiwani i muszą zaplanować sobie na początku wszystko punkt po punkcie.
Możliwości wyboru sposobów dotarcia jest sporo.

Zobaczcie co mamy do wyboru jeśli…

Jeśli celem jest Hiszpania?

Możliwości jest co najmniej kilka. Zdecydowanie najpopularniejsze są podróże samolotem. Bezpośrednie połączenia z Hiszpania obsługuje kilka Polskich lotnisk. Bezpośrednie loty z Polski do Hiszpanii wykonują następujące linie lotnicze: Vueling Airlines, Norwegian Air International, Travel Service Polska, LOT, Wizz Air, Small Planet, Ryanair, Smart Wings. W przypadku tanich linii lotniczych koszt biletu w obie strony to zazwyczaj kilkaset złotych.
Pozostaje jeszcze kwestia dotarcia na lotnisko. Jeśli dysponujemy własnym samochodem to warto skorzystać z www.parklot.pl oferujący najtańsze i bezpieczne parkingi lotniskowe w całej Polsce. Parking przy lotnisku można zarezerwować przez w/w stronę.

Druga opcją jest podróż pociągiem – jest ona znacznie dłuższa i niestety również dużo droższa. Za bilet będziemy musieli bowiem zapłacić około 200 euro.  W samej Hiszpanii to co innego. Kolej Dużych Prędkości, wygodne pociągi Renfe pozostawiają w tyle większość europejskich kolei. Znacznie większym zainteresowaniem niż podróż pociągiem cieszą się wycieczki autobusowe.

Trasę z Polski do Hiszpanii obsługuje kilku przewoźników, dlatego tez znalezienie dogodnego połączenia nie powinno stanowić większego problemu. Musimy się jednak liczyć z tym, iż podróż taka trwać będzie około 40 godzin. Ostatnim rozwiązaniem, jakie warto rozważyć jest dotarcie do celu własnym samochodem. Niewątpliwie opcja ta ma wiele zalet, jednak jest dość kosztowna i męcząca, szczególnie dla kierowcy. Przed tak długą i niełatwą wprawą warto dobrze zaplanować trasę i przygotować się na ewentualne utrudnienia – remonty, objazdy itp. Warto zaopatrzyć się w nawigację lub też dokładnie zapoznać się z trasą w sieci. Pamiętajmy, że bardzo często chęć skrócenie sobie podroży można nas sporo kosztować- mowa nie o nadkładaniu trasy, ale o opłatach związanych z przejazdem autostradą, tunelem lub promem.