Londyn Dickensa – pomysł na wyjazd szkolny

muzeum dickensaJeśli jakiegoś artystę mielibyśmy nazwać piewcą Londynu, prawdopodobnie byłby to Charles Dickens. 2012 rok był zresztą obchodzony w Wielkiej Brytanii właśnie jako rok Dickensa. Ten pisarz, tworzący drugiej połowie XIX w. jest uznawany za najwybitniejszego angielskiego przedstawiciela powieści społeczno-obyczajowej. Jego wkład w literacką spuściznę Wielkiej Brytanii jest nie do przecenienia.

Londyn Dickensa

Wiktoriański Londyn opisany w jego dziełach stanowi po dziś dzień inspirację dla pisarzy. Dickens podziwiany jest za drobiazgowy styl z jakim opisywał Londyn, jego reprezentacyjne miejsca, jak i mroczne zakamarki, a także jego mieszkańców. Ponadto w swoich powieściach łączył reporterski styl obserwacji z poetycką wyobraźnią i podejmował ważny temat przepaści materialnej między bogatymi a biednymi. Nic więc dziwnego, że imieniem Dickensa czy postaci z jego książek są nazywane np. puby, a na cześć powieści „Wielkie nadzieje”, popularny sklep ze słodyczami przyjął nazwę „Słodkie nadzieje”. W Londynie działa też muzeum poświęcone jego pamięci.

Najczęściej odwiedzane i najbardziej popularne miejsca w Londynie to: dzielnica Westminster, Pałac Backingham, Opactwo Westmnsterskie, Big Ben, British Museum, National Gallery, Gabinet Figur Woskowych Madamme Tussaud i jedyne na świecie Muzeum Horroru. Słynna ulica Oxford przyciąga ludzi niezliczoną ilością sklepów natomiast osławiony Harrods swym niepowtarzalnym wystrojem i szokującymi cenami.

Miejsca te warto odwiedzić wybierając się na wycieczkę szkolną. Zwiedzanie warto połączyć z edukacją w jednej z licznych w Londynie szkół językowych, w których można wykupić pojedyncze zajęcia.
Language Studies International to sieć międzynarodowych szkół językowych w centrum Londynu. Ma ona swą siedzibę w pobliżu British Museum, University of London i dzielnicy teatrów. Lokal szkoły jest świetnie przystosowany do nauki.
LSI posiada rekomendacje ARELS; oferuje bezpłatny dostęp do komputerów, Internetu, e-maila, bibliotekę i laboratorium językowe, bar i salę gier, możliwość zorganizowania zajęć sportowych i kulturalnych.

Study Group International

Jako alternatywę polecamy Study Group International, która jest jedynym w swoim rodzaju ośrodkiem międzynarodowej edukacji w zakresie nauczania języków obcych. Motto Study Group International brzmi: sukcesy naszych studentów, są także naszym sukcesem. Szkoła stara się oprócz zaspokojenia potrzeb i wymagań swoich studentów, również pomagać im osiągać i realizować ich ambicje. Wszystkie szkoły zrzeszone w Study Group International zapewniają naukę na wysokim poziomie. Dowodem tego mogą być posiadane przez nie rekomendacje ARELS, British Council Embassy to jedna ze szkół będących częścią Study Group. Grupa ma swe siedziby w kilku miejscach w Wielkiej Brytanii: Londyn, Brighton, Cambridge, Hastings.
Jest to szkoła z 25-letnim doświadczeniem, nie tylko na polu kursów czysto językowych, ale i kursów specjalistycznych dla osób, które już mówią dobrze po angielsku, a chcą szkolić się w danej dziedzinie.

W ofercie szkół w Wielkiej Brytanii znajdziemy także kursy dla Nauczycieli (CELTA, DELTA z końcowymi egzaminami). Executive courses dla biznesmenów i ich pracowników, oraz szereg kursów kombinowanych, na których pogłębiamy znajomość języka angielskiego, a zarazem uczymy się w interesującej na dziedzinie.