Lotnisko Chopina w Warszawie – perspektywy

lotnisko chopinaSpadek liczby pasażerów i wykonywania operacji lotniczych na lotnisku Chopina – statystyki nie zawsze muszą być idealne.

Wrzesień dla przewoźników lotniczych na całym świcie był dosyć gorącym okresem, ponieważ jest to czas kiedy ludzie jeszcze korzystają z
zaległych urlopów i latają w różne miejsca na całym świcie. Jednakże nie zawsze jest to słuszne przekonanie, ponieważ niektóre porty lotnicze właśnie w tym miesiącu nie mogą się pochwalić wzrostem zainteresowania, a wręcz przeciwnie – spadkiem liczby pasażerów.

Właśnie takie stan rzeczy – biorąc pod uwagę okres wrześniowy – przedstawia się na naszym polskim lotnisku, a mianowicie na lotnisku Chopina w Warszawie.
Według statystyk, jakie zawsze gruntownie zostają przeprowadzane, we wrześniu tego roku na tamtejszym lotnisku odprawionych zostało niecałe 900 tysięcy pasażerów. Taki wynik jest mniejszy od sytuacji z września poprzedniego roku o prawie 10,5 procenta.
Oprócz kwestii czysto pasażerskiej należałoby także dodać, że ilość operacji lotniczych uległa zmniejszeniu. W tym przypadku mowa już o zmianach wyrażanych w liczbie 12 procent.

Władzie protu lotniczego twierdzą, że wrzesień 2018 był najlepszym wrześniowym okresem, jaki miał miejsce w całej karierze portowej. Bieżący wrzesień jest nieco gorszy przede wszystkim ze względu na to, że tanie lotnie lotnicze zmniejszyły dostępność swoich usług. Zmniejszył się także ruch w sektorze o charakterze czarterowym. Wszystko to ma wpływ na takową statystykę.

Tak czy inaczej, lotnisko Chopina w Warszawie z całą pewnością poprawi swoje statystyki, ponieważ jest ono bardzo funkcjonalną i cieszącą się zainteresowaniem placówką. A statystyki nie zawsze muszą przecież wypadać idealnie:)