Spędzić wakacje w Hiszpanii

spain aqueduckDoskonałe warunki pogodowe, liczne zabytki, wspaniałe krajobrazy, doskonała kuchnia – to tylko niektóre elementy, które sprawiają, iż każdego roku kraj odwiedza kilkadziesiąt milionów turystów. Zadecydowanie najbardziej atrakcyjnymi wśród turystów częściami kraju są wybrzeże Morza Śródziemnego, Baleary, Wyspy Kanaryjskie oraz Majorka. Wiele atrakcji turystycznych, muzeów, galerii i miejsc wartych odwiedzenia znaleźć można również w Barcelonie oraz Madrycie.

Niewątpliwym atutem Hiszpanii jest również doskonale rozbudowana baza noclegowa oraz stosunkowo przystępne ceny wakacyjnych wyjazdów. Większość biur podróży oferuje wyjazdy na Półwysep Iberyjski już za około 1 500 złotych. W przypadku wyjazdów dłuższych niż standardowe siedem dni i znacznie bardziej luksusowych warunków niż te oferowane przez popularne ośrodki turystyczne ceny są proporcjonalnie wyższe. Korzystanie z usług biur podróży jest bezsprzecznie znacznie tańszym i wygodniejszym rozwiązaniem, aniżeli planowanie wyjazdu na własną rękę. Zaletą drugiego rozwiązania jest jednak możliwość znacznie lepszego poznania kraju oraz odwiedzenia tych jego części, które nie zostały jeszcze skażone przez przemysł turystyczny i opanowane przez tysiące turystów z całego świata. Wybierając taką opcję zwiedzania Hiszpanii warto dotrzeć na miejsce własnym samochodem lub zdecydować się na jego wynajęcie na miejscu. Jest to dość kosztowne, jednak z pewnością warto.

W zależności od tego, jaki jest cel naszej podróży powinniśmy dobrze zaplanować swój wypoczynek. Powodów do narzekań za pewne nie będą miały ani osoby lubiące wylegiwać się na piaszczystej plaży w pełnym słońcu, ani też miłośnicy zwiedzania i pieszych wycieczek. By maksymalnie wykorzystać urlop warto racjonalnie podzielić czas i poświecić go zarówno na błogie lenistwo jak i na zwiedzanie.

W tym celu warto zaopatrzyć się w dobry przewodnik turystyczny lub jeszcze przed wyjazdem sprawdzić na turystycznych forach internetowych miejsca warte odwiedzenia. By zwiedzić okolicę można wynająć samochód, co jest dość kosztownym rozwiązaniem lub też korzystać z publicznych środków transportu. Liczne połączenia oraz niedrogie bilety autobusowe jak i kolejowe sprawiają, iż dotarcie nawet do odległych miejscowości od miejsca naszego pobytu nie stanowi większych problemów. Jeśli taka forma spędzania wolnego czasu jest nam szczególnie bliska rozważny zakup biletu czasowego, który pozwoli nam sporo zaoszczędzić. By nie mieć problemów z komunikacją podczas takich wycieczek warto zaopatrzyć się w rozmówki polsko-hiszpańskie, które pozwolą nam poczuć się znacznie pewniej. Niestety dość kosztowne w Hiszpanii jest wyżywienie. Zazwyczaj w restauracji za obiad dla dwóch osób z winem zapłacić trzeba w przeliczeniu na złotówki ponad sto złotych. Jeśli nie stać nas na tak duże wydatki lub też wolimy pieniądze przeznaczyć na coś zupełnie innego postarajmy się znaleźć w okolicy jadłodajnie i stołówki, w których można dobrze zjeść za znacznie mniejsze pieniądze.