Zabytki Moskwy

plac czerwonyMoskwa jest stolicą Rosji i największym miastem tego państwa, a zarazem całej Europy. Liczba mieszkańców wynosi 10 509 592, a jego powierzchnia sięga 1 081 km². Moskwa jest jednym z największych ośrodków politycznych, gospodarczych, kulturowych, religijnych, finansowych, edukacyjnych w państwie. W mieście tym jest wiele atrakcji turystycznych, które co roku chętnie odwiedzają wszyscy przybywający do stolicy Rosji, a do najważniejszych należą:

Kreml moskiewski – to jeden z największych zespołów architektonicznych na świecie. Jest to swego rodzaju teren warowny leżący na lewym brzegu rzeki Moskwy. Z czasem stał się rezydencją wielkich książąt moskiewskich. Jego obszar to aż 28 hektarów. Na jego terenie znajduje się wiele zabytków, które chętnie podziwiają turyści, np: Sobór Zaśnięcia NMP, Sobór Zwiastowania, Sobór Archangielski, Dzwonnica Iwana Wielkiego, Pałac patriarchy i sobór 12 apostołów , Sobór Wierchospaski, Cerkiew Złożenia Szat, a także zabytki świeckie: Arsenał, Pałac senacki, Pałac Potiesznyj, Państwowy pałac kremlowski, Wielki pałac kremlowski, Pałac Teremnoj, Zbrojownia kremlowska, Mury i baszty obronne, Komnata Graniasta.

Plac Czerwony w Moskwie – plac usytuowany w samym sercu Rosji. Na jego terenie zawsze odbywały się uroczystości państwowe i targi oraz parady wojskowe. Do najchętniej podziwianych zabytków umiejscowionych na placu należą: Mauzoleum Lenina, Katedra Kazańska, pomnik Kuźmy Minina i Dmitrija Pożarskiego.

Galeria Trietiakowska – galeria została założona przez Pawła i Siergieja Trietiakowów w 1856 roku, projektantem natomiast został Wiktor Wasniecow. Jest to muzeum sztuk plastycznych w Moskwie. W 1918 roku galeria zyskała miano dobra narodowego Rosji Radzieckiej i została nazwana Państwową Galerią Trietiakowską.

Nowy Arbat – to jedna z bardziej znanych ulic w Moskwie Jest to droga wylotowa prowadząca z Kremla na zachód. Znajdują się na niej wysokie wieżowce, które symbolizują nowoczesność, a także liczne ładnie oświetlone sklepy oraz księgarnia o nazwie Moskiewski Dom Książki.