Zakwaterowanie w Hiszpanii

hiszpaniaWiększość turystów odwiedzających Hiszpanię zazwyczaj korzysta z usług biur turystycznych i zatrzymuje się w najbardziej popularnych ośrodkach i hotelach. Są jednak i tacy, który wyjazd organizują na własną rękę, gdyż nie chcą spędzać tygodnia czy dwóch w jednym miejscu, lecz zwiedzić możliwie najwięcej. W takiej sytuacji poszukiwania noclegu stanowią bardzo istotny element wyjazdu. By oszczędzić sobie nerwów i czasu, który przeznaczyć można na zwiedzanie warto dokonać rezerwacji, o ile to możliwe, z wyprzedzeniem.

Znalezienie miejsca noclegowego nie stanowi najmniejszego problemu, gdyż baza turystyczna w Hiszpanii jest doskonale rozwinięta – zadowoli zarówno studentów poszukujących możliwie najtańszego noclegu jak i wymagających turystów zainteresowanych wyłącznie najbardziej komfortowymi warunkami pobytu. Jeśli zaliczamy się do pierwszej grupy zainteresujmy się hostelami, prywatnymi kwaterami oraz schroniskami, gdzie za nocleg zapłacimy od kilku do kilkunastu euro. W przypadku najniższych stawek trzeba liczyć się z koniecznością przebywania w jednym pokoju ze znaczną grupą turystów. Płaca kilkukrotnie więcej możemy liczyć na komfort spania w pokoju dwuosobowym z łazienką. Zdecydowanie droższe są hotele opatrzone gwiazdkami. W przypadku obiektów opatrzonych jedną gwiazdką ceny wynoszą zazwyczaj kilkadziesiąt euro za pokój, te posiadające pięć gwiazdek kilkaset. Różnice w cenach są więc bardzo istotne. By zapoznać się z cennikami poszczególnych hoteli i dokonać ich rezerwacji należy odwiedzić ich strony internetowe lub przynajmniej popularne serwisy dopuszczające możliwość rezerwacji pokoi w obiektach turystycznych.

Ceny poza sezonem są niższe, ale bardziej niż w hotelach spadają ceny najmu hoteli prywatnych.  W ostatnich latach pojawiły się serwisy internetowe takie jak Wimdu, które umożliwiają zdalne wynajęcie pokoju, mieszkania a nawet całego domu.