Coraz bliżej urlopu

urlopMałymi krokami zbliża się mój długo wyczekiwany urlop. Razem z moimi znajomymi zaczęliśmy się zastanawiać nad tym gdzie się udać w tym roku. Braliśmy pod uwagę wiele możliwości, ale w związku z tym, że większość z nas bardzo lubi wędrówki na świeżym powietrzu, zdecydowaliśmy się na treking. Jeszcze nigdy nie byliśmy na takiej wyprawie, więc będziemy musieli się do niej odpowiednio przygotować.
Pierwszym krokiem jaki do tej pory uczyniliśmy był zakup przewodników i map dotyczących miejsc trekingowych, dzięki temu będziemy mogli na spokojnie przeanalizować rożne trasy i wybrać dla nas najbardziej odpowiednią. Nie możemy wybrać się w zbyt długą i trudną podróż, ponieważ wszyscy będziemy pierwszy raz na takim wypadzie więc nie znamy swoich możliwości. Na podstawie wybranej trasy będziemy mogli sprawdzić dostępność noclegów w rejonie, w który się wybierzemy. Na szczęście każdy z nas ma w domu duży plecak na stelażu więc ominie nas jeden wydatek. Pewnie nie wszystkie z nich są typowo trekingowe, ale doszliśmy do wniosku, że zanim zaczniemy zbyt dużo inwestować w tą wyprawę, sprawdzimy, czy w ogóle nam się to spodoba.
Oczywiście żadne z nas nie miało wątpliwości, że musimy kupić odpowiednie buty trekingowe. Zaczęliśmy więc przeglądać różne modele, które miały w nazwie obuwie trekingowe, ale jak się okazuje, nie zawsze nazwa rzeczywiście była odpowiednia. Wiadomo jak to chwyty reklamowe, a ktoś kto się na tym nie zna, może dać się oszukać. Dlatego wybraliśmy się do dużego sklepu z tego typu obuwiem i każdy z nas znalazł dla siebie odpowiednią parę. Dodatkowo dla zwiększenia bezpieczeństwa w czasie podróży, dobraliśmy się w pary i jesteśmy za siebie odpowiedzialni. Teraz pozostało nam już tylko odliczać dni do naszej wspólnej przygody.