Jak wybierać biuro podróży?

luggagePrzed każdym sezonem wakacyjnym planując rodzinne wakacje zastanawiamy się, czy powierzyć swoje wakacyjne plany biuru podróży, czy przygotować wszystko samodzielnie.

Trudno ukryć, że w niedalekiej przeszłości kilka spektakularnych zdarzeń wpłynęło na podważenie zaufania do korzystania z ofert biura.

Ja wybierać biuro podróży?

Sprawdzenie biura warto zacząć od jego wiarygodności. Wystarczy wprowadzić podstawowe informacje do googla, by zwrotnie otrzymać zestaw info na temat jego twórców, modelu handlowego i aktualnej kondycji. Warto też sprawdzić, czy firma lub jej założyciel nie funkcjonuje w rejestrach dłużników. To dopiero początek drogi i pierwsze sito.

Jak długo biuro istnieje na rynku?

Wpisy do CEIDG dadzą również od razu pojęcie o doświadczeniu biura. Im dłużej istnieje ono na rynku tym większe ma doświadczenie i lepszych kontrahentów. I nie chodzi tu o czas trwania firmy 2-3 lata, bo to okres absolutnie minimum, ale o dobre osadzenie się w turystycznym biznesie.

Każde biuro wycieczkowe będzie miało oczywiście swoich miłośników i odbiorców niechętnych. Ich liczbą steruje zadowolenie lub jego brak z usług jakie oferuje dane biuro. Oczywiście należy wziąć poprawkę na treść wielu komentarzy, ale ich waga może dać wyobrażenie o ewentualnych nieprawidłowościach.

Wyjazdy integracyjne przez biuro podróży

Dobre biura podróży organizują nie tylko rodzinne wypady wakacyjne, ale zajmują się też organizacją wyjazdów integracyjnych. Warto zwrócić na nie uwagę i przeanalizować ich przebieg nawet wtedy, gdy z takich wyjazdów nie korzystamy. Urozmaicony program, skomplikowana logistyka niektórych z nich daje obraz możliwości i umiejętności danego biura podróży. A być może, przeglądając tego rodzaju ofertę wpadniemy na pomysł przekonania kolegów czy przełożonych z pracy, by taki wyjazd integrujący pracowników przygotować. To jeden ze sposobów, by sprawdzić możliwości biura a potem, już indywidualnie, korzystać z jego oferty.

Wakacyjne wyjazdy rodzinne to najczęściej jedyne takie wydarzenie rodzinne w roku, dlatego warto przygotować się do niego jak najstaranniej, by nie zawieźć całej rodziny. A jednocześnie każda współpraca z biurem przywiązuje nas do niego bardziej i pomaga w podejmowaniu decyzji o kolejnych wakacjach.