Podróż do kraju Trzeciego Świata – wizy i bilety

Z wizą czy bez wizy?

passportZawsze sprawdzaj zasady wjazdu do danego kraju.

Najważniejsza rzecz, jaką musimy sprawdzić przed podróżą, to sprawdzić zasady dotyczące wjazdu na terytorium danego państwa Trzeciego Świata. Odkąd Polska należy do Unii Europejskiej, do wszystkich państw zrzeszonych we wspólnocie, możemy wjechać bez żadnych przeszkód. Nie musimy mieć nawet paszportu – wystarczy sam dowód osobisty. W przypadku podróży do krajów Trzeciego Świata, bez paszportu się oczywiście nie obejdzie. Przed wyjazdem powinniśmy też sprawdzić, czy do wjazdu na terytorium danego państwa, nie będziemy też potrzebować wizy. To dokument w większości krajów niezbędny, chociaż nie brakuje miejsce, gdzie wiza jednak nie jest potrzebna. Bez wizy możemy wjechać m.

in. do Chile, Dominikany, Ekwadoru, Gambii, Izraela, Maroka czy Meksyku. W wielu krajach Trzeciego Świata bez wizy możemy jednak przebywać tylko przez określony czas, np. 30, 60 lub 90 dni. Zasady wjazdu na terytorium danego kraju możemy sprawdzić m.in. na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Jak tanio kupić bilet na wycieczkę do krajów Trzeciego Świata

Marzysz o podróży do Meksyku, Malezji albo Kongo, ale uważasz, że to marzenie nie na Twoją kieszeń? Wszystko stanie się możliwe, jeśli zadbasz o odpowiednią organizację. Najbardziej kosztowną częścią wycieczki do krajów Trzeciego Świata są bilety lotnicze.

Każdy, kto jednak często lata samolotami, wie, że cena biletu może być bardzo niska, jeśli kupi się go odpowiednio wcześnie. Należy także unikać gorących okresów w ruchu lotniczym takich jak święta Bożego Narodzenia czy okolice Nowego Roku.

Bilety lotnicze najtańsze są z reguły na około dwa miesiące przed terminem wylotu, ale ceny warto śledzić z większym, nawet półrocznym wyprzedzeniem. W ten sposób można trafić na prawdziwą okazję.

Warto też skorzystać z wielu portali internetowych specjalizujących się w wyszukiwaniu promocyjnych cen połączeń lotniczych. Są osoby, które potrafią oblecieć pół świata za kilkaset złotych.

Warunek jest jednak jeden – trzeba być elastycznym, jeśli chodzi o dobór terminu planowanej przez nas wycieczki do krajów Trzeciego Świata.