Podróż z noworodkiem samochodem – co wziąć?

rodzinaPrzed nami czas wakacji. Jeśli planujesz podróż samochodem i to w dodatku z noworodkiem na tylnym siedzeniu, warto dobrze się do tego przygotować. Może zdarzyć się tak, że maluszek prześpi większość drogi, bo nie dość, że większość dzieci w samochodzie śpi dużo lepiej, to na dodatek noworodki potrafią nie obudzić się nawet przez pięć godzin. Mimo to, trzeba być przygotowanym także na sytuację, że dziecku „nie spodoba” się w aucie i będzie częściej się wybudzać.

W upalne dni trzeba także odpowiednio zadbać o higienę dziecka, szczególnie, gdy podróżuje w jednej pozycji przed kilka godzin. Co zabrać w taką podróż? Oto kilka niezbędnych gadżetów, które mogą ułatwić ten czas i uniknąć ewentualnych problemów.

Higiena w podróży

Higiena w podróży to jeden z dwóch najważniejszych aspektów obok karmienia. Planując kilkugodzinną jazdę samochodem, trzeba pamiętać, że noworodek spędzi ją w jednej pozycji, bez ruchu. Nawet, jeśli będzie w tym czasie spał, trzeba mieć na uwadze, że jego pieluszka nie pozostanie sucha przez ten czas. Noworodki siusiają dużo częściej niż starsze niemowlaki. Pod ręką powinny być zatem suche pieluszki i chusteczki nawilżające. Zmiana pieluszki raz na dwie godziny to obowiązkowe minimum, aby uniknąć ewentualnych odparzeń. Możesz przewijać dziecko w wyznaczonych do tego miejscach na stacjach benzynowych czy w restauracjach. Jeśli jednak obawiasz się zarazków, które są nieuniknione w miejscach pełnych ludzi, nie zapomnij spakować małego przewijaka lub maty do przewijania. Jednym z większych turystycznych przewijaków na rynku jest przewijak Pronto marki Skip Hop. Po złożeniu przypomina mini torebkę i posiada także kieszonkę na podstawowe akcesoria do przewijania. Z pomocą takiego przewijaka zmiana pieluszki na tylnym siedzeniu auta nie powinna sprawić problemów.

Chusteczki nawilżające dobre na wszystko

Zachowanie odpowiedniej higieny przy noworodku, szczególnie podczas podróży, nie jest rzeczą łatwą. Odpowiednie chusteczki nawilżające mogą to bardzo ułatwić. Idealne do tej roli wydają się na przykład chusteczki nawilżające Water Wipes. W 99,9% są nasączone wyłącznie wodą. Idealnie sprawdzą się nie tylko do przewijania, ale również do przetarcia rąk przed kontaktem z noworodkiem. Są grube i solidne, a skóra nie klei się po ich użyciu.

Chusteczki nawilżające Water Wipes to także ogromna wygoda przy pieluchowaniu wielorazowym, bo w takim przypadku pupę dziecka przeciera się wyłącznie wodą.

Warto pamiętać, że chusteczki nawilżające to bogata oferta produktów. O szerokiej gamie można przekonać się zaglądając na strony różnych sklepów internetowych np.: https://bobomio.pl/pieluchy/eko-jednorazowe/chusteczki.

Karmienie w podróży

W przypadku podróżujących noworodków karmienie nie powinno stanowić większego problemu, szczególnie, jeśli maluchy są karmione piersią. Wystarczy, że mama będzie w pobliżu i poda pierś, gdy maluszek się przebudzi.

Jeśli dziecko pije mleko modyfikowane, warto skorzystać z wygodnych pojemników, do których nasypiesz odpowiednią porcję mleka. Ciepłą wodę możesz przygotować w termosie. W takiej sytuacji świetnie sprawdzi się butelka dla niemowląt z dozownikiem marki B.Box. Dozownik umieszczony jest w dolnej części butelki, do której wystarczy wlać odpowiednią ilość wody. Przygotowanie posiłku z takim gadżetem będzie szybkie, proste i bardzo higieniczne.

Jak widać, samochodowa podróż z niemowlakiem wcale nie musi być uciążliwa. Wystarczy mieć pod ręką kilka niezbędnych przedmiotów, takich jak pieluszki, chusteczki nawilżające, przewijak i butelkę, by spokojnie móc dotrzeć na miejsce. Aby wszystko poszło jak należy polecamy także zabrać ze sobą pewność siebie i duże pokłady spokoju – bez tego nawet najlepiej przygotowany bagaż może okazać się niewystarczający, by bezstresowo dotrzeć do celu.