Podróż w tropiki – profilaktyka

komarObecnie bardzo modne stały podróże do krajów tropikalnych. Najbardziej oblegane przez turystów są między innymi Azja, Afryka, Ameryka Środkowa i Południowa oraz wyspy Oceanii. Mimo że są to miejsca wyjątkowo ciekawe o bardzo pięknych krajobrazach, najczęściej w nich dochodzi do poważnych zakażeń wirusowych powodowanych przez komary.

Malaria, Denga i Zika

Najpowszechniejszą chorobą przenoszoną przez te owady w Tropikach jest Malaria bardzo zagrażająca zdrowiu mieszkańców oraz przyjezdnych, a także będąca przyczyną infekcyjnych zgonów podróżnych. Może doprowadzić do problemów związanych z układem pokarmowym, oddechowym oraz krążeniowym, a co za tym idzie nawet do utraty świadomości i udaru mózgu.

Kolejnymi przykładami wirusów przenoszonych przez komary są gorączki Denga i Zika spokrewnione ze sobą. Pierwsza z wymienionych charakteryzuje się ostrym, krwotocznym zakażeniem. Natomiast druga jest bardzo niebezpieczna dla kobiet w ciąży, ponieważ może doprowadzić do małogłowia płodu oraz pojawienia się zespołu Guillaina- Barrego, charakteryzującego się paraliżem.

Jak więc chronić się przed chorobami typowymi dla państw tropikalnych? Standardowe preparaty na owady, które można znaleźć w każdej drogerii nie wystarczą. Profilaktyka w tak odległych miejscach musi być dokładna i przemyślana. Warto zaopatrzyć się w produkty ze sklepu internetowego Mugga, w którym można zakupić skuteczne i silne preparaty na komary i kleszcze w postaci roll-on’ów, spray’ów, balsamów oraz żeli antybakteryjnych. Charakteryzują się one trwałością, ponieważ działają nawet do 9 godzin oraz różnorodnością i dostosowaniem do każdego wieku, więc można zaopatrzyć się dzięki tej stronie w produkty dla dorosłych, a także dla dzieci.
Zawsze należy stawiać na swoje zdrowie i w momencie planowania wyjazdów do gorących stref klimatycznych, zabezpieczać się w jak najlepsze produkty chroniące organizm przed wirusami. Niestety drogerie proponują jedynie preparaty na owady znane tylko w Europie, dlatego dla własnego bezpieczeństwa warto zainwestować w produkty marki Mugga, które mają wyjątkowe działanie i są skuteczne zwłaszcza w krajach tropikalnych.