Jak rozmawiać z pracodawcą o relokacji?

Kiedy staramy się o pracę, pragniemy wypaść jak najlepiej. Każdego dnia wielu kandydatów stara się, aby wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej jak najlepiej.box

To bardzo ważny etap w karierze zawodowej. Pracodawcy mają wiele pomysłów, jak wprawić potencjalnego pracownika w zakłopotanie i sprawdzić, czy nadaje się na dane stanowisko. Z pracą w dużych korporacjach wiąże się możliwość relokacji. Jak rozmawiać o niej z pracodawcą?

Chcę skorzystać z relokacji

W tym przypadku odpowiedź jest bardzo prosta. Osoby samotne, którym w życiu zależy przede wszystkim na spełnieniu zawodowym, zazwyczaj cieszą się z tego powodu. Relokacja to dla nich niezwykła szansa na rozwój. W tym przypadku przeprowadzki do innego kraju nie są niczym starszym. To za granicą dana osoba musi zorganizować sobie życie od nowa. Osoby, które na stałe osiadły w kraju, zazwyczaj boją się nowych zwyczajów i kultury. Pracodawcy jednak bardzo cenią osoby, które są niezależne. To dla nich praca jest wżyciu najważniejsza. Dzięki temu pracodawca uzyska pewność, że pracownik w pełni zaangażuje się w rozwój firmy i będzie rzetelnie spełniał wszelkie role związane ze swoim stanowiskiem.

Muszę przemyśleć opcję relokacji

Osoby, które mają współmałżonka lub współmałżonkę muszą rozważyć wszelkie za i przeciw relokacji. Niestety, kiedy druga połówka ma świetną pracę w kraju i nie zamierza z niej rezygnować, wówczas następuje gigantyczny problem. Małżeństwo, które mieszka osobno, ma większą szansę na rozstanie. To normalne. Każdy człowiek powinien więc głęboko zastanowić się nad taką opcją. Ludzie różnią się od siebie i każdy ma inne oczekiwania. Nie warto więc porywać się na głęboką wodę i starać o awans w firmie.

Nie zgadzam się na relokację

Niektóre osoby ze względów osobistych nie mogą wybrać się na relokację. Dla niektórych są to kwestie czysto rodzinne, jednak dla pozostałej części może być to związane z troską o jakiegoś członka rodziny. Każdy z nas ma swoje życie i musi dostosować się do standardów w nim panujących. Przed odrzuceniem propozycji relokacji warto jednak liczyć się z możliwością straty posady. To bardzo częste. Każda osoba musi wziąć wszelkie możliwe skutki, do których może należeć nawet utrata wymarzonej pracy.