Samolotem po Europie – działania promocyjne Lufthansy

samolotW lotnictwie marketing odgrywa bardzo ważną rolę. Jest tak, ponieważ prowadzenie wszelkiego rodzaju promocji w różnych środkach masowego przekazu często przyczynia się do poszerzenia grona klientów danego przewoźnika.
Jedną z linii lotniczych, jakie bardzo dobrze dbają o promocję swojej działalności jest Lufthansa. Ostatnio podjęła się kampanii reklamowej na zachodnim terenie naszego kraju. Całe to przedsięwzięcie polegało na promowaniu nowości w usługach Lufthansy, czyli udostępnieniu szerokiej siatki połączeń z Berlina do różnych miast europejskich. Rezerwacji takich biletów można dokonać na stronie internetowej Lufthansy. Można też za pośrednictwem dostępnych infolinii oraz wszystkich biur podróży IATA jakie działają na terenie naszego kraju.

Reklama

Reklama ta przejawiała się przede wszystkim w większych centrach handlowych (głównie w Szczecinie), jako billboardy, w radiu jako konkursy w których wygrać można bilety lotnicze. Także restauracje serwowały specjalne dania o nazwie „Lufthansą z Berlina”. Wiele osób wygrało bilety a wszystko to za sprawą efektywnego uczestniczenia w całej przygotowanej kampanii reklamowej.
Tak czy inaczej, promocja przyniosła oczekiwane efekty i jak najbardziej spełniła oczekiwania zarówno władz linii lotniczych, jak i przede wszystkim konsumentów.
Tego typu działania są naprawdę potrzebne, ponieważ każdy przewoźnik powinien dbać o kreowanie swojego wizerunku w środkach masowego przekazu. To jeden z najważniejszych elementów sprawnego działania biznesu. Lufthansa pokazała, na co ją stać. Z całą pewnością mogę na końcu stwierdzić, że inni przewoźnicy powinni z niej brać przykład.

Siatka połączeń

Siatka połączeń Lufthansy obejmuje 14 państw w Afryce, 3 państwa Ameryki Północnej i 3 w Ameryce Południowej, 24 państwa w całej Azji oraz 36 państw w Europie. Rejsy krajowe to osiemnastu portów lotniczych w Niemczech, a łączna liczba miast docelowych na na całym świecie sięga około 185. Do destynacji w Polsce zaliczamy Gdańsk, Katowice,Poznań, Kraków, Rzeszów, Warszawę oraz Wrocław.