Audiobook jako tani przewodnik po mieście

PoznańDla lubiących zwiedzać Poznań we własnym tempie bez marudzących wycieczkowiczów i gnających w zabójczym tempie przewodników turystycznych wymyślono i udostępniono świetny sposób na zwiedzanie – tak zwane audiobooki.

Wystarczy posiadać dowolny odtwarzacz plików mp3 i wgrać do niego audiobooka dostępnego na oficjalnej stronie internetowej Poznania. I już. Łatwo, wygodnie i za darmo – jesteśmy gotowi do zwiedzania miasta. Z pewnością nie jest to optymalne rozwiązanie dla każdego, ze względu choćby na ograniczenia sprzętowe czy dostęp do Internetu. Trzeba również wziąć pod uwagę fakt, że część ludzi woli mieć jednak styczność z człowiekiem, choćby dlatego, aby móc zadawać pytania. Mimo wszystko jednak audiobook to ciekawe rozwiązanie i dobra alternatywa dla klasycznych wycieczek z przewodnikiem.

Wycieczka po Poznaniu

Wycieczka po Poznaniu z pomocą audiobooka jest szacowana na 50 minut i można wybrać pomiędzy dwoma wersjami szlaku. Jedna z nich zaczyna się na Ostrowie Tumskim, a kończy na Śródce, druga natomiast zaczyna się również na Ostrowie Tumskim, ale kończy za to na Chwaliszewie. Zwrócić należy uwagę na to, że trasy te nie obejmują Starego Miasta – okolic Starego Rynku. Jest to prawdopodobnie niestety celowy zabieg Urzędu Miasta, aby nie zabierać pracy tradycyjnym przewodnikom turystycznym. Czy manewr ten jest słuszny? Na terenie innych dużych polskich miast takich jak Warszawa, Gdańsk czy Wrocław bez problemu znajdziemy dostępne audiobooki opisujące Starówkę. Widać więc, że da się połączyć obie te opcje i dać turystom możliwość zwiedzania z audiobookiem tego najciekawszego turystycznie obszaru miasta. Turysta powinien mieć wybór i powinien móc samemu zadecydować między zwiedzaniem z żywym przewodnikiem, a z przewodnikiem w wersji audio.

Jak już wspomniałam na początku – przewodnik w formie audiobooka jest sam w sobie do pobrania za darmo. W dzisiejszych czasach kiedy każdy może zorganizować sobie całkiem niedrogą wycieczkę do innego miasta.  Podróżując grupowo, rezerwując tani nocleg w hostelu, stołując się w niedrogich restauracjach i barach, darmowy audo-przewodnik stanowi doskonałe rozwiązanie i sposób na tanie, ale aktywne podróżowanie. Miejmy więc nadzieję, że i Poznań doczeka chwili kiedy taka forma zwiedzania będzie dostępna. Również dla każdego kto chciałby poznać uroki również poznańskiej starówki.