Namiot bazowy Mesa

mesaMesa jest to namiot nad którym Marabut i warszawski Sklep Podróżnika pracowali przeszło pół roku. Podstawowym założeniem które przyświecało tej konstrukcji, było stworzenie stabilnej metody łączenia wielu namiotów w jeden system namiotowy. Podobne rozwiązania były stosowane ju?wcześniej przez firmy zachodnie, żadne jednak nie gwarantowało szczelności ani wystarczającej odporności na wiatr.

Pomysł łączenia namiotów FlexTent przyszedł przypadkiem, jednak na przypadek ten zapracowano bardzo ciężką pracą.

>Obecnie, można powiedzieć że FLexTent jest pierwszym na Ziemi skutecznym systemem łączenia namiotów. Proste i tanie rozwiązanie zapewnia naprawdę wysoką stabilność połączenia nawet przy bardzo dużym wietrze, absolutną szczelność nawet przy największym deszczu.

Zastosowanie

Mesa jest typowym namiotem bazowym. Waży sporo, ale za to w swoim wnętrzu może swobodnie ugościć cały zastęp albo nawet małą drużyną wcale niekoniecznie zmuszając do nadmiernego ścieśniania się Pozwalają na to jej duże wymiary: 180cm wysokości, 4.65 metra w najdłuższym wymiarze i 4.08 metra w krótszym.

Mesa posiada cztery wejścia, z których dwa są duże i można je zestawić z każdy inną Mesą tworząc ogromną, jak na lekki namiot przestrzeń wewnętrzną oddzieloną łukiem o wymiarach 288cm szerokości i 158cm wysokości. Pozostałe dwa wejścia są mniejsze i pozwalają na podłączenie każdego namiotu kompatybilnego z systemem FlexTent (z więc większości namiotów z oferty Internetowej Składnicy Harcerskiej).

Dzięki temu, można budować nawet duże systemy namiotowe, pozwalające na przemieszczanie się z namiotu do namiotu bez wychodzenia na zewnątrz.

Mesa – jak każdy sprzęt w Harcerskim Biurze Konstrukcyjnym – łączy w sobie zalety najnowocześniejszej technologii ze stylistyką bliską harcerskiemu sercu.

Namiot pozbawiony jest wszelkich dużych kolorowych nadruków, a zastosowane tkaniny pokryciowe są w spokojnym, przyzwoicie maskującym kolorze ciemnej wojskowej zieleni, nazywanej potocznie zielenią NATO.

Namioty na obrazku obok zostały wygenerowane w kolorach, aby można było łatwiej dostrzec ich kształt. W rzeczywistych warunkach zależy nam jednak na czym?zgoła odmiennym…

Mesa może być z powodzeniem stosowana jako rodzaj namiotu świetlicowego, sztabowego czy nawet prostego namiotu kuchennego lub magazynowego. Standardowo Mesa nie ma podłogi, dzięki czemu można w niej – na przykład – wykopać lodówkę czy dół na ziemniaki

Jeśliby kto chciał w Mesie zanocować- jest to oczywiście możliwe. Istnieje możliwość taniego zaopatrzenia się w opcjonalną podłogę do Mesy, która po rozłożeniu czyni z niej ogromnej wielkości namiot jednopowłokowy w którym można śmiało spać w kilkanaście osób na zwykłych matach lub wojskowych materacach. Są również jednoosobowe wewnętrzne sypialnie do Mesy – zajmują one główne apsydy namiotu pozostawiając dużo wolnej przestrzeni w środku. Duże apsydy są dwie, więc i sypialnie można podłączyć dwie, co pozwoli na komfortowy nocleg dwóm osobom.

Opis techniczny

Liczba osób: W zależności od konfiguracji wnętrza -> patrz opis wyżej.
Masa: 6.65 kg
Szwy: Podwójne szwy dynamiczne podklejane taśmą teflonową
Tkanina Tropik: Niepalny poliester powleczony wewnętrznym płaszczem poliuretanowym.
Podłoga: Niepalny politarp powleczony wewnętrznym płaszczem poliuretanowym.
Stelaż: Kompozytowe tworzywo sztuczne FG FIBRE, rurki 9.5mm.
Kolor: Zieleń NATO.
Opcje: Dodatkowa podłoga dla całego namiotu.
Dodatkowe jednoosobowe sypialnie.