Nowe lotnisko cywilne w Radomiu

Czy jest to inwestycja godna uwagi i zainteresowania?

startProces powstawania lotnisk w naszym kraju obecnie nabrał dosyć szybkiego tempa, ponieważ można wyróżnić kilka miast, gdzie planuje się – albo już buduje – nowe porty lotnicze.

Kilka dni temu, pojawił się oficjalny komunikat o decyzji w sprawie wybudowania nowego portu lotniczego w Radomiu, który ma funkcjonować jako typowe lotnisko cywilne. Przedstawiono także jego wizualizację, jaka była przedmiotem zainteresowania wiele osób pochodzących zarówno z branży lotniczej, jak i tych, którzy będą w przyszłości z niego korzystać.

Projekt ten ma zostać zrealizowany do końca września 2013 roku, tak więc można się spodziewać stosunkowo szybkiego tempa działań dążących o sfinalizowania tej lotniczej transakcji.

Tak czy inaczej, cała ta koncepcja obejmuje szereg budynków i innych elementów, jakie mają pomoc lotnictwu cywilnemu. W związku z tym można by tutaj wymienić między innymi tymczasowy terminal pasażerski, budynek lotniskowej straży pożarnej, terminal cargo oraz inne obiekty techniczne oraz budynki użytkowe.
Inwestycja ta pochłonie dosyć spore koszty, jednakże władze portu lotniczego w Radomiu w stu procentach zapewniają, że takie przedsięwzięcie jest jak najbardziej potrzebne i przyniesie szereg korzyści dla ogólnego widzenia tamtejszego portu lotniczego. Jest to tamtejszy sukces, ponieważ już od kilkunastu lat władze starają się a by w Radomiu powstał cywilny port na bazie lotniska czysto wojskowego.
Inwestycja ta posiada dosyć napięty grafik, ponieważ jeżeli nie dotrzymają oni terminu i port nie zacznie funkcjonować we wrześniu przyszłego roku, grunty przeznaczone pod jego budowę wrócą do skarbu Państwa. Jednakże wszyscy są pewni nadziej, że do tego nie dojdzie i od przyszłego roku miasto nabierze odpowiedniej mocy – przede wszystkim jeżeli o lotnictwo cywilne chodzi;)