Piękno Ko Samui

Piękno Ko SamuiNa wyspie tej znajdują się liczne plantacje palm kokosowych, faliste wzgórza i wijące się na długość 26 kilometrów piaszczyste plaże. Wszędzie wokół zachwycają fantazyjne formacje skalne i klimatyczne małe wioski. Na pobliskich plantacjach kokosowych można obejrzeć występy małp, czyli przyjrzeć się zwierzętom specjalnie wyszkolonym po to, aby pomagać ludziom w pracy przy zbieraniu owoców.
Ko Samui zachowała w sobie wiele naturalnego piękna. Dostrzegli to oczywiście przedstawiciele branży turystycznej, wznosząc tam wiele drogich obiektów noclegowych. Turyści z cieńszym portfelem wybierają raczej pobliską wyspę Ko Pha Ngan, gdzie wynajęcie skromnego bungalowu w miejscowym bardzo popularnym wiejskim stylu kosztuje dużo mniej. Najdalej położona zamieszkana wyspa archipelagu Samui to jest mała, górzysta Ko Tao. Słynie ona jako ośrodek nurkowania, ale w porównaniu z Ko Samui i Ko Pha Ngan pozostaje dużo bardziej cicha i spokojna.

Lotnisko z drzewa palmowego

Miejscową atrakcją jest również bez wątpienia lotnisko zbudowane z drzewa palmowego. W miejscu gdzie zostały one wycięte, znajduje się obecnie pas startowy. Od lat wśród turystów panuje przekonanie, że Koh Samui jest rajem dla kochających słońce, ale polityka miejscowych władz powoduje, że wyspa nie jest masowo zalewana przez turystów, dzięki czemu zachowuje swój naturalny i egzotyczny urok w pełni. Lądują tutaj jednak codziennie samoloty z Bangkoku, Singapuru czy Kuala Lumpur w Malezji. Wieczorami na Koh Samui można tez posmakować wyborowego życia nocnego w dyskotekach na wolnym powietrzu. Albo też wybrać jeden z wielu obecnych tutaj barów muzycznych a także jedną z dobrych restauracji. Wyspa zachwyca w dużym stopniu turystów przyjaznymi, otwartymi na przybyszy lokalami, dobrymi posiłkami i mocą atrakcji. Koh Samui oferuje wiele możliwości zarówno aktywnego jak i bardziej leniwego spędzania czasu.